Do salonów z odzieżą i obuwiem camel active wchodzi nowa kolekcja na jesień-zimę 2015/2016. Przygotowując ją projektanci marki szukali równowagi między przeciwieństwami, takimi jak stare i nowe, czy jasne i ciemne, zacierając między nimi granice. Płynne przejścia między skrajnościami tworzą harmonijny całościowy obraz. Inspiracji dla swych projektów szukali w Himalajach.
Balans pomiędzy tradycją a nowoczesnością jest szczególnie widoczny w regionach, w których ludzie korzystają z nowoczesnych rozwiązań, nie zapominając przy tym o swoim oryginalnym dziedzictwie historycznym. W ten sposób powstaje optymalna mieszanka elementów starych i nowych. Camel active czerpie inspiracje z himalajskich kultur, które żyją w takiej właśnie równowadze.
Marka camel active w męskiej kolekcji w nowoczesny sposób interpretuje styl robotniczy mieszając go z elementami odzieży sportowej. Natomiast w damskiej linii skupia się na nadaniu kobiecego charakteru stylowi boyfriend. W obydwu przypadkach stawia na prosty look, tonalne zestawienia kolorów (m.in. monochromatyczny patchwork) i koncentruje się na subtelnych detalach, takich jak klasyczne krawieckie szczegóły w odzieży wierzchniej. Ważną rolę odgrywa także blokownie materiałów. Najważniejszy trend sezonu stanowi indygo w różnych odcieniach, które pojawia się we wszystkich kategoriach produktów, podobnie jak brązy i kolory militarne. W damskiej kolekcji paleta barw ziemi zostaje ożywiona kolorami pomarańczowymi, czerwonymi i fioletowymi. Ich odcienie zdobią wewnętrzne elementy kurtek, pojawiają się wśród dodatków i poncz.
Skrócone kurtki z pikowanego nylonu w tonalnych kolorach urozmaicane są detalami z lodenu, natomiast klasyczne polowe kurtki nylonowo-bawełniane uzyskują modny efekt blokowania, dzięki łatom. Nietypowe procesy, takie jak barwienie na zimno nylonowych kurtek typu anorak, zaowocowały ciekawymi efektami zużycia. Warto zwrócić uwagę na kurtki bikerki wykonane z delikatnej, wykańczanej barwnikami roślinnymi, skóry o szlachetnym efekcie znoszenia oraz na blezery z wełnianej dzianiny. Nowością jest stosowanie dodatków z futer, które nie pochodzą z hodowli zwierząt, lecz są produktem ubocznym pracy leśników i myśliwych.